Zwierzęta są bardzo pomocne w walce ze stresem

Zwierzęta są bardzo pomocne w walce ze stresem

Zwierzęta są bardzo pomocne w walce ze stresem

Już od dawien dawna wiadomo, że zwierzęta są bardzo pomocne w walce ze stresem. Pomagają nam się wyciszyć, uspokoić. Uczą nas miłości i empatii. Towarzyszą nam od wieków… kiedyś jako zwierzęta do pracy, dzisiaj jako członkowie rodziny.
Bardzo często nie jesteśmy świadomi ile tak naprawdę dobrego dają nam zwierzęta i jak duży wpływ maja na nasze życie. Wiele zalet posiadania zwierząt potwierdzono naukowo a każdy kto je posiada, chyba nie może się z tym nie zgodzić…

Konie mają zbawienny wpływ na nasze samopoczucie

Zwierzęta, które niewątpliwie mają zbawienny wpływ na nasze samopoczucie to konie. Obcowanie ze zwierzęciem kilkukrotnie większym od człowieka to dla niego wspaniałe przeżycie. Spokój i ufność tego zwierzęcia budzą w człowieku większe poczucie własnej wartości i potrzebę wyrażania pozytywnych uczuć.
W dniu dzisiejszym Senior Care miał wielką przyjemność uczestniczyć, wraz z Podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy w Biłgoraju w niezwykłej przygodzie z hipoterapią. Kary Mustang to wspaniałe miejsce położone w malowniczej okolicy, gdzie nasi kochani Podopieczni spędzili wspaniały i pełen wrażeń dzień obcując z cudownymi terapeutycznymi zwierzętami, zażywając świeżego powietrza i delektując się pięknem malowniczej wiejskiej przyrody.