Tradycje wielkanocne w Senior Care

Tradycje wielkanocne w Senior Care

Tradycje wielkanocne w Senior Care

Niedziela Palmowa, Droga Krzyżowa w Wielki Piątek, tradycyjna wielkanocna święconka, msza rezurekcyjna, śniadanie wielkanocne czy wreszcie śmigus-dyngus to powszechnie znane wielkanocne obyczaje. Tuż przed Świętami przychodzi czas na jeden z przyjemniejszych zwyczajów wielkanocnych jakim jest malowanie pisanek.

Jajka symbolem zmartwychwstania Jezusa Chrystusa

Jajka od dawna są symbolem rodzącego się życia co bezpośrednio odnosi się do zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dawniej uważano, że naturalnie barwione (np. w wywarze z cebuli) jajka mają magiczną moc i mogą leczyć choroby. Tradycja malowania jaj jest bardzo stara. W starożytnym Egipcie podobno zdobiono jajka wizerunkiem skarabeuszy, w Chinach natomiast pokrywano je rysunkami ptaków i kwiatów. Wokół powstawania pisanek, tradycja ludowa utrwaliła wiele legend.

Kreatywne zajęcia to doskonała forma treningu

W Senior Care już od jakiegoś czasu podczas zajęć manualnych zajmujemy się tematyką wielkanocną. Nasze pisanki w tym roku wkomponowane są w stroiki, jedne wielobarwne-fantazyjne, inne z kolei stonowane ale unikatowe i wykonane własnoręcznie. Kreatywne zajęcia to dla starszego człowieka doskonała forma treningu koncentracji i uwagi, oraz niesamowita frajda i metoda na wspólne spędzenie czasu i relaks.