Motoryka Mała w Senior Care

Motoryka Mała w Senior Care

Motoryka Mała w Senior Care – wsparcie dla seniora

Warunkiem niezależnego, prawidłowego funkcjonowania każdego Seniora to przede wszystkim sprawne i wydolne ręce. Stanowią one łącznik ze światem zewnętrznym. To dzięki naszym rękom wykonujemy mogłoby się wydawać proste czynności ale jak ważne w codziennej egzystencji każdego człowieka. Jedzenie, ubieranie się, mycie czy też sięganie po przedmioty, które w danej chwili są dla nas niezbędne jak choćby; leki, wykonanie telefonu w sytuacji jakiegoś zagrożenia czy też zwykły kubek herbaty to tylko namiastka ich funkcjonalności. Dla naszych seniorów to szczególnie ważny aspekt funkcjonowania zarówno psychicznego jak i społecznego.

Motoryka Mała w Senior Care wsparcie dla seniora – czym starsza osoba, tym ważniejsze jest zwrócenie szczególnej uwagi na zachodzące zmiany w motoryce małej i jak najbardziej możliwe usprawnianie jej. Dzięki własnej niezależności, podopieczni są w stanie dużo lepiej przyjmować swój wiek.

Techniki terapii w Senior Care – wsparcie dla seniora

Dzięki wdrożeniu specjalnych technik terapii takich jak:

  • zajęcia z sensoryki,
  • zajęcia z motoryki,

u naszego Seniora, może przynieść to szereg wymiernych korzyści dla funkcjonowania psychospołecznego i manualnego. Zajęcia te zawsze są bardzo ciekawe a ćwiczenia chętnie wykonywane.

Kontakt z Senior Care

Jesteśmy do Państwa dyspozycji za pośrednictwem: