Jesień nie musi być ponura

Jesień nie musi być ponura

Jesień nie musi być ponura…

Dni stają się coraz krótsze, szybciej robi się ciemno a za oknem szaro i ponuro. Jesień w Polsce nie zawsze jest piękna i złota tak jak opisują ją poeci. Co za tym idzie, może powodować znaczne pogorszenie nastroju, apatię a nawet doprowadzić do depresji. Jesień jest specyficzną porą roku, przychodzi po lecie, czyli po okresie wakacyjno-urlopowym, który zazwyczaj kojarzy nam się z beztroską i dobrą zabawą. Jak za pstryknięciem palców wakacyjne słońce zmienia się w deszczowe chmury.

Taki scenariusz nie powoduje uśmiechu na twarzy, nawet największym fanom jesiennego krajobrazu. Bywa, że na nic nie mamy ochoty i jest nam bardzo smutno… Sami nie wiemy dlaczego nasze samopoczucie psychiczne spada na łeb, na szyję. Wiele osób zastanawia się, co sprawia, że to właśnie w okresie jesienno-zimowym Seniorzy czują się gorzej niż w czasie innych pór roku. Obniżenie nastroju może być bardzo dokuczliwe i mieć realny wpływ na codzienność osoby w wieku zaawansowanym.

Zimowy czas – to najbardziej kreatywny okres

Ważne jest jednak aby pamiętać, że ten czas jest doskonałym momentem na zajęcia rękodzielnicze czy artystyczne. Wyrażanie swoich emocji, poprzez tworzenie nowych rzeczy, lub nadawanie „nowego życia” starym wpływa bardzo korzystnie na samopoczucie naszych podopiecznych. W Senior Care tej jesieni stawiamy na kolory i światło. Aby te krótkie, zimne i szare dni minęły nam szybciutko, przybliżając tym samym najpiękniejszy i najbardziej kreatywny zimowy czas…