AROMATERAPIA

AROMATERAPIA

Czym jest Aromaterapia?

AROMATERAPIA – własnoręczne tworzenie świec zapachowych. Delikatny dźwięk ptaków, słoneczny dzień, przyjemny wiatr i zapach ściółki leśnej. Chcąc przywołać letnie wspomnienia, często sięgamy po olejki eteryczne przywodzące na myśl zapach lata, maminego ciasta, czy lekkich cytrusów.

Aromaterapia formą medycyny alternatywnej

Aromaterapia uznawana jest za formę medycyny alternatywnej. Wykorzystuje się w niej olejki eteryczne w celu oddziaływania na nasz nastrój, umysł, zdrowie fizyczne i funkcje poznawcze. Najprościej mówiąc jest to metoda terapeutyczna w której zmysłu węchu działa na cały organizm. Chociaż ogromną popularność zyskały kąpiele i masaże z dodatkiem olejków, najwygodniejszą formą relaksu w tym przypadku jest palenie świec zapachowych. Dekoracyjne świece zapachowe to stylowy dodatek, który nada ciepła i wniesie piękny aromat do każdego wnętrza.

Ręczne tworzenie świec przez Seniorów

„Sklepowe” świece kosztują zazwyczaj kilkanaście złotych za sztukę. Ten koszt można znacznie obniżyć, tworząc świeczki zapachowe własnoręcznie.
Takie rozwiązanie niesie ze sobą szereg plusów. Poza oszczędnością możemy stworzyć dokładnie taki zapach, na jaki mamy ochotę, dostosować wygląd świecy wg upodobania no i oczywiście ta satysfakcja. Dodatkowo tworzenie świec jest niezwykle relaksującym zajęciem…