27 października – światowy dzień terapii zajęciowej

27 października – światowy dzień terapii zajęciowej

Światowy dzień Terapii Zajęciowej

Terapia Zajęciowa jest rodzajem rehabilitacji, która dzięki wykonywaniu określonych czynności wpływa na:

  • rozwój fizyczny,
  • psychiczny,
  • pamięciowy,
  • poznawczy i społeczny podopiecznego.

Główne metody pracy jakie są wykorzystywane przy terapii zajęciowej to arteterapia, ergoterapia, estetoterapia, czy zajęcia relaksacyjne. Temat form i metod Terapii Zajęciowych na naszej stronie był poruszany już wielokrotnie. Nie ukrywamy, że najbliższa naszym sercom jest arterapia (terapia poprzez sztukę). Wszelkiego rodzaju usprawniania manualne poprzez tworzenie prac kreatywnych dają i nam i podopiecznym niezliczone momenty radości i uśmiechu.

Arteterapia

Arteterapia… pomaga wyrazić się artystycznie oraz zbadać psychologiczne i emocjonalne potrzeby Seniora. Dzięki niej nasi podopieczni po pierwsze mają zajęcie, po drugie uczą się rozumieć i wyrażać swoje emocje, po trzecie wyciszają się co przyczynia się do rozwiązywania ich codziennych problemów, wyraźnie zmniejszając poziom stresu. A co najważniejsze znacząco wzbogacając poczucie własnej wartości.

Z tej okazji życzymy Wam i sobie wiele cudownie spędzonych chwil, zadowolenia i radości która odbijać się będzie we wszystkich naszych pięknych pracach!